Карантин Коронавірус. Чи можна їздити на велосипеді під час самоізоляції?

Карантин Коронавірус. Чи можна їздити на велосипеді під час самоізоляції?

Автор: Вело Каталог Дата: 14/04/2020 Переглядів: 1292

Чи можу я їздити в відлюдних місцях на велосипеді? Це ж приблизно як машина, я ні з ким не контактую, їжджу в масці.

Тут ситуація двояка. Припустимо вам треба на велосипеді дістатися з дому до роботи. Велосипед тут як транспорт виступає. В такому випадку, при дотриманні санітарних норм безпеки, можна спробувати проїхати по місту на велосипеді. Якщо ви просто покататися хочете, то це порушення режиму самоізоляції, так навіть біля будинку не можна прогулюватися, а ви будете кататися. За це загрожує штраф.

Тому, якщо ви продовжуєте ходити на роботу і не хочете добиратися туди на громадському транспорті, то можна використовувати велосипед, але не забудьте надіти маску з рукавичками, а також взяти собою довідку з роботи, що ви добираєтеся туди.

Карантин Коронавірус. Чи можна їздити на велосипеді під час самоізоляції?

Якщо ж ви хочете непомітно прокотитися - це є прогулянкою на вулиці, які заборонені в принципі. Хоч в масці ви їдете, хоч без неї. Ви виїхали на велосипеді, хтось вирішив зробити пробіжку, хтось поїхав з дитиною в колясці - ось уже натовп на вулиці.

Просто кататися на велосипеді в цей час для розваги або навіть для підтримки фізичної форми, на жаль, не можна, як не можна безцільно і ходити пішки.

У той же час ви цілком можете добиратися на велосипеді до роботи, до магазину, до аптеки, до банку, щоб здійснити необхідні операції, наприклад, щоб зняти гроші в банкоматі, головне, щоб ви змогли пояснити, якщо вас раптом зупинять і запитають - куди ви на велосипеді їдете.

Ну і, зрозуміло, якщо ви волонтер, то ви можете користуватися велосипедом, розвозячи продукти або ліки тим, кому з дому категорично сьогодні виходити не можна.

Цитата з інтернету

Залежно як катання по місту на велосипеді. Вся країна знаходиться в режимі домашньої самоізоляції, вкраїні карантин, можуть і оштрафувати. Я вважаю зараз не найкращий час прогулянок на велосипеді. Якщо ви поїдете за продуктами, або в аптеку, на роботу, це одне, а якщо просто кататися на велосипеді, то вас ніхто не зрозуміє.

Цитата з інтернету

Що стосується поїздок на велосипеді до магазину продуктів, то тут теж спірний момент. Але більше схиляємося до того, що такий варіант можливий, якщо ви поясните це поліцейським в разі якщо вас зупинять.

Я спочатку теж думала прокотитися в безлюдних місцях - мовляв, від кого я там на порожній набережній заражусь. Заради інтересу вирішила погуляти, не заборонено чи - пишуть, не можна. Але тут не через пряме зараження, а тому що це додаткові ризики: з велосипеда будь-хто може впасти і отримати травму, навіть у досвідченого може виявитися фатальна випадковість, а це додаткове навантаження на лікарів, які і так мало і які зайняті зараженими. І навіть при поділі кваліфікації (там терапевти, а там травматологи) станція швидкої допомоги єдина і машини одні і ті ж направляють на всі випадки.

А ось чоловік таки щосили їздить на велосипеді ще з березня. Але як то кажуть, що дозволено Юпітеру, не дозволено бику. Та й коли альтернатива "5км на велосипеді (тобто не надзвичайно далеко) або автобус, на роботу" - тоді зрозуміло, велосипед безпечніше (як у чоловіка), а якщо це не обов'язково, "або покататися для душі на велосипеді або сидіти вдома "- тоді зрозуміло, вдома і не сіпатися.

Цитата з інтернету

Поїздка на велосипеді в масці під час карантину

Про інші країни

  • У своєму твіттері мер Нью-Йорка закликав більше їздити на велосипедах, хоча сам сказав, що їздити не буде.
  • Міністр охорони здоров'я Німеччини Йенс Шпан порадив громадянам пересісти на велосипеди на наступні кілька тижнів. Кількість велосипедистів у містах збільшилася, але якихось конкретних заходів для поліпшення інфраструктури не було прийнято.
  • Найгірше з велорухом у Франції, Італії та Іспанії. Французьким велосипедистам дозволили їздити по одному і тільки на роботу, в аптеку або магазин. В Італії ситуація схожа, але там дозволили тренуватися професійним спортсменам - теж тільки в поодинці і в межах свого міста. В Іспанії тренування заборонені, любителям загрожує штраф від 100 євро, професіоналам - 3000 євро.
  • У Великобританії вчені і велосипедисти просять прем'єр-міністра не забороняти поїздки і не закривати веломагазини, щоб у людей була здорова альтернатива завантаженому транспорту. Ніяких серйозних заборон поки не було.
  • Лондонський велопрокат стежить за тим, щоб на станціях прокату біля лікарень завжди були велосипеди. Прокат став безкоштовним для всіх медиків, які працюють в державній системі охорони здоров'я.
  • У Гельсінкі і Осло цієї весни раніше терміну відкриють міські велопрокати.В Нідерландах з велоруху все, як завжди, добре. Закривають секс-шопи, кафе і магазини з травичкою, але тільки не веломагазинів.
  • В Австралії велосипедні спільноти не рекомендують проводити спільні велотренування і прогулянки. Але закликають користуватися велосипедами для переміщення по місту.
  • У Чехії місцевий велопрокат Rekola зробив оренду своїх велосипедів безкоштовно на два тижні, щоб люди вибирали велосипед замість громадського транспорту.
  • У Боготі, столиці Колумбії, облаштовано ще 550 км велодоріжок, і мер закликає використовувати велосипед як альтернатива будь-якого іншого транспорту. Крім цього існує місцева програма Ciclovía. В рамках програми щонеділі 127 км доріг закривають для автомобілів з 7:30 до 14:00. На час карантину програму розширили на будні дні з 6:00 до 19:30. На додаток до цього зробили тимчасові велодоріжки загальною протяжністю 76 км (спочатку було навіть 117 км, але найменш використовувані ділянки прибрали). Все це - щоб розвантажити систему швидкісних автобусів Transmilenio.

Висновок: поїхати на велосипеді в магазин, банк, аптеку можна в масці та в рукавицях.

 

Теги: коронавірус а я на велосипеді, на велосипеді в карантин

Повязані товари

Повязані статті