Чому передні зірки велосипедні є овальні (еліпс)

Чому передні зірки велосипедні є овальні (еліпс)

Автор: Вело Каталог Дата: 16/04/2020 Переглядів: 809

Напевно не всі любителі зустрічали на велосипедах овальні, або як їх ще називають еліпсні зірки. А якщо і зустрічали, то напевно не приділяли належної уваги. А між тим, овальні зірки - дуже цікаве технічне рішення. Для чого ж воно потрібні? Спробуємо розібратися.

Придумані овальні (еліпсом) зірки були для того, щоб дозволити велосипедисту здійснювати педалювання більш ефективно: така конструкція дозволяє простіше подолати "мертву зону", коли шатуни знаходяться у вертикальному положенні, і зробити зусилля по обертанню педалей більш рівномірним. Простіше кажучи, коли шатуни знаходяться у вертикальному положенні - простіше обертати педалі, а коли шатуни стоять горизонтально - передавальне число змінюється і обертання ускладнюється, стаючи максимально ефективним. Саме в той момент, коли це анатомічно комфортно.

Чому Велосипедні зірки овальні еліпс

Переваги овальних зірок

Основні переваги овальних зірок перед класичними в повній мірі відчуваються в моменти, коли навантаження високе, а каденс відносно низький. Чим нижчий каденс - тим більша перевага. Наприклад, на велосипеді з овальними зірками можна заїжджати в гору на передачу вище, ніж це може зробити велосипед зі звичайними.

Еліпсні овальні передні зірки велосипедні

Недоліки

Як це не дивно, але овальні зірки не набули широкого поширення і любов'ю спортсменів-професіоналів не користуються. Однак, очевидних недоліків у них не спостерігається. До мінусів можна лише віднести утруднене застосування на велосипедах з фіксованою передачею (в ряді випадків потрібно натягувач) і певні складнощі при використанні з багатошвидкісною трансмісією (складність настройки перемикача).

В даний час овальні зірки можна знайти в продажу і замовити. Багато велосипедистів їх як і раніше використовують і відзначають, що дійсно, педалювання стає більш комфортним і плавним. Зрозуміти ж, чи дають такі зірки якусь перевагу, і зручніше вони особисто для Вас можна виключно спробувавши прокатати велосипед з такими зірками.

Теги: овальні вело зірки

Повязані товари

Повязані статті