Як кататися на велосипеді без рук?

Як кататися на велосипеді без рук?

Автор: Вело Каталог Дата: 13/04/2020 Переглядів: 1469

Вивчити базові трюки на велосипеді? Легко! Найпростіший елемент - їзда без рук. Яким чином можна навчитися їздити на велосипеді без рук, ви дізнаєтеся в цій статті.

Якщо ви недавно сіли на байк, ймовірно, вам ще складно їздити на велосипеді з однією рукою. Для початку натренуйте цю навичку для обох рук. Коли у вас буде виходити їхати з однією рукою по прямій, тренуйтеся плавно повертати. Завжди тримайте другу руку напоготові і катайтеся в захисті!
Коли ви освоїли це, почніть проробляти наступне: тримайтеся за кермо двома руками, потім корпус потихеньку відхиляйте назад. Поступово розслабляйте руки. Потрібно, щоб руки були на кермі, але не трималися за нього.
Якщо ви вже можете їхати з розслабленими руками, намагайтеся прибирати руки зовсім на кілька секунд. Вся ваша маса тіла повинна перебувати над сидінням.
Коли ви вже навчитеся їздити без рук по прямій, спробуйте повертати, плавно відхиляючись в потрібну сторону. Потрібно навчитися відчувати поворот. Спочатку повертайте злегка. Потім, коли ви будете почувати себе впевнено на байку, можете приступати до більш складним маневрів. Далі ви навчитеся різко повертати і об'їжджати несподівані перешкоди, але на це потрібен час.

Їзда на велосипеді без рук

 • Найлегше їхати без рук на великій швидкості і низькому каденс. Знайдіть довгу пряму і рівну дорогу, де б вам ніхто не завадив, і постарайтеся проїхати без рук на високій швидкості. При високому каденс велосипед мотає з боку в бік, тому їздити так набагато складніше.
 •  Катайтеся тільки в захисті! Шолом, наколінники і налокітники необхідні, як повітря! Якщо ви сильно впадете, можливо, втратите будь-яку мотивацію через отримані травми. Ще гірше, якщо ви пошкодите собі суглоби, які протягом тривалого часу відновлюються.
 • Запам'ятайте, що різкі рухи погіршать ситуацію. Якщо ви раптом відчули, що потрібно змістити тіло в іншу сторону, краще зупиніться і спробуйте проїхати ще раз.
 • На велосипедах з заваленим рульовим кутом найлегше вчитися їздити без рук.
 • Правильна посадка на велосипеді - це коли в нижньому положенні педалі нога майже повністю випрямляється. Так ось при цій посадці байком легше управляти, підвищується його стійкість.
 • Коли ви їдете на холостому ході (Не крутите педалі), можна затиснути колінами раму. Так ви будете краще відчувати велосипед, і керованість підвищиться.
 • Для коригування балансу ви можете управляти колінами. Це особливо актуально, якщо ви їдете без рук на маленькій швидкості.
 • Ні в якому разі не нервуйтеся! Радісний настрій і бойовий настрій допоможуть вам навчитися їзді без рук.
 • При їзді дивіться перед собою або на дорогу, але не на кермо. В іншому випадку ви підвищуєте ризик падіння.
 • При педалюванні зводите коліна ближче один до одного, так вам буде легко тримати рівновагу.
 • Чим вище кермо щодо сідла на велосипеді, тим легше їздити.
 • На важкому байці, а також на підвісі або велосипеді з двухкоронкою погіршена керованість. Такі байки зовсім не підходять для навчання їзді без рук. Тим більше що зазначені байки коштують чималих грошей, а вам ще доведеться падати!
 • Якщо ви не поспішайте навчитися їздити без рук, то й не треба! Згодом, коли ви будете відчувати велосипед як себе, просто зможете відпустити руки. Для цього потрібно багато кататися на байку, вчитися маневрувати не тільки поворотом керма, але і своєю вагою. Просто намагайтеся повертати, не роблячи рухів руками, а тільки своєю масою тіла. При цьому ви точно не впадете, адже будете контролювати кермо руками.

На велосипеді без рук

Зверніть увагу!

 • За ПДР не можна їздити на транспортному засобі, не тримаючись за руль хоча б однією рукою.
 • Не намагайтеся вчитися їздити без рук в вітряний день. Це дуже травматично!
 • На мокрому дорожньому покритті є ймовірність посковзнутися і впасти.
 • На м'якій поверхні буде не боляче падати, але дуже складно навчитися кататися без рук. Покришки вриваються в землю і гальмують велосипедиста.
 • Перед навчанням огляньте свій байк, виявлені «вісімки» і «яйця» на колесах. З ними неможливо кататися без рук. Колеса на велосипеді повинні бути рівні, тиск в камерах високий, а підшипники в рульовій колонці повинні бути справні. Також обов'язково перевірте гальма, щоб вони не підвели в найвідповідальніший момент.

Ніколи не їздите без рук по дорогах або людним тротуарах! Так ви піддаєте небезпеці не тільки себе, але і всіх оточуючих. Уважно дивіться, куди їдете, і об'їжджайте перешкоди, з руками.

Теги: На велосипеді без рук

Повязані товари

Повязані статті